Üç Bitcoin Ustası Açıkladı: BTC’nin Sonraki Adımı Bu Seviyelere!

Birkaç test çalışmasının ardından Bitcoin resmen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şimdi önceki fiyatları toz içinde bırakmakla tehdit ediyor. BTC koşusunu genişletirken 3 usta analist, sonraki hamlesi için ipuçları verdi.

PlanB, büyük havai fişek gösterilerinin başlamasını bekliyor!

Yeni bir hafta başlarken, lider kripto 71.996 dolara düşmeden önce 72.211 dolara kadar yükseldi. Bu hareket, temel ve teknik analistlerin bir sonraki adımın ne olacağını ölçmesini sağladı. Hisse senedi akış kıtlığı modelini Bitcoin’e uyarlamasıyla tanınan kantitatif analist PlanB, gerçek boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu söylüyor. Analist, önümüzdeki ay BTC’nin halving’i gerçekleştiğinde büyük havai fişek gösterilerinin başlamasını bekliyor. Çünkü, halving piyasaya giren yeni BTC miktarını yarı yarıya azaltacak. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Birçok insan stoktan akış modelinden nefret ediyordu. Çünkü 2022’de fiyatlar düşükken aşağı yöndeydi… ama her zaman fiyat modelin altında kaldıktan sonra, modelin üzerine çıktı ve modelin çok altına indi. Ben de bunu umuyorum. Aslında beklediğim de bu.

PlanB, BTC’nin en az 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca, “eğer tarih bir rehber ise” 1 milyon dolara kadar yükseleceğine inanıyor.

Willy Woo’ya göre bu, Bicoin için bir ısınmaydı!

On-chain analist Willy Woo, işlerin daha yeni başladığını kabul ediyor. Bitcoin’in Kasım 2022’de yaklaşık 16.000 dolardan yükselişinin sadece ısınma olduğunu söylüyor. Analist, BTC’nin bundan sonra nereye gideceğinin haritasını çıkarmak için bir dizi temel ve teknik ölçütün tarihsel etkisini izleyen Bitcoin Makro Endeksi’ne atıf yapıyor. Woo’ya göre, bu grafik yeni yeni kırılmaya başlıyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Yani bir boğa piyasasında olduğumuzu mu düşünüyorsunuz? Değiliz, bu sadece bir ısınmaydı. Tam temellere dayalı bir boğa piyasası, üst mavi bandın kırılmasıyla işaretlenir. Bu kırıldığında TradFi’yi bir şok bekliyor.

Kaynak: Willy Woo

Alex Krüger: Bitcoin şimdi süper döngüde!

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’in şu anda bir süper döngüde olduğunu söylüyor. Ayrıca, BTC’ye olan talebin altı haneli bir fiyat etiketine giden yolda piyasa arzını ezeceğini belirtiyor. Ekonomist, kriptonun düşüş sinyalleri vermeye başladığını söylese de, spot piyasa borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) gelen girişlerin bu okumaları geçersiz kılabileceğini ve Bitcoin’i daha yükseklere çıkarabileceğini kaydediyor.

Krüger ayrıca Bitcoin’in 85.000 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Ancak sonrasında %35’lik bir düşüşe tanık olacağını öngörüyor. BTC’nin düzeltici hareketinin zamanlamasına gelince, ekonomist bunun BTC madencilerinin ödüllerinin yarıya indirildiği Nisan 2024 halving yakın bir zamanda gerçekleşebileceğini düşünüyor. Krüger, BTC’nin izleyeceği rotayı ve görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Şöyle bir şey görebiliriz: 85.000 dolar => 55.000 dolar => 120.000 dolar => 85.000 dolar. (…) Halving etrafında büyük bir düzeltme mantıklı. ETH ETF’nin reddedilmesi etrafında daha büyük bir düzeltme mantıklı. Yol ne olursa olsun, yükselişin devamını, yılsonuna kadar daha yüksek fiyatları ve döngü sonuna kadar çok daha yüksek fiyatları bekliyorum… 100 bin dolar gibi yuvarlak rakamların üzerinden geçilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x